Pieniądze to nie wszystko

www.pomorskie-zabytki.pl

Wiele osób nie odkłada miesięcznie ani złotówki, ponieważ nie mają oni zaufania do instytucji finansowych. Wspominają one między innymi wielki kryzys w 1929 roku czy konfiskaty mienia. W bardzo wielu sytuacjach oszczędzanie nie ma sensu, ponieważ jest obarczone powyższym ryzykiem.

Jednak w momencie gdy sytuacja polityczna, gospodarcza i militarna jest stabilna, warto odkładać pieniądze na przysłowiową czarną godzinę. Wówczas pozostaje tylko pytanie jak oszczędzać, aby nie stracić. Wbrew pozorom pieniądze bardzo szybko tracą na wartości z powodu inflacji.

Z tego względu chcąc efektywnie oszczędzać i chociaż trochę zarobić na tym, należy skorzystać chociaż z lokaty bankowej. Obecnie jednak odkładanie pieniędzy na lokatę nie ma większej wartości, gdyż są one bardzo nisko oprocentowane. W takiej sytuacji warto inwestować konkretnie, np.

w nieruchomości (o ile spodziewamy się wzrostu ich cen) lub w fundusze inwestycyjne. Tym samym przyczyniamy się nie tylko do pobudzenia gospodarki, ale także zyskujemy okazję do poprawienia swojego przyszłego bytu. Niezależnie od tego w co aktywnie inwestujemy (giełda, fundusze, nieruchomości czy złoto) istnieje ryzyko poniesienia straty.

Niejednokrotnie nawet na funduszach możemy stracić pieniądze swojego życia, dlatego trzeba pamiętać o tym, że to są tylko pieniądze. Chociaż przedstawiają one konkretną i wymierną wartość to jednak nie są wszystkim! Inwestować powinniśmy przede wszystkim w siebie, swoją wiedzę i umiejętności. Wtedy nie musimy obawiać się utraty majątku, ponieważ szybko go odbudujemy od nowa.

http://www.ce-polska.pl Kredyty dla wolnych zawodów w Poznaniu.