Oferty „wszystko za darmo”

Pojawienie się telefonii komórkowej zrewolucjonizowało sposób porozumiewania się ludzi. Dziś jesteśmy tak przyzwyczajeni do telefonów komórkowych, że czasami z niedowierzaniem wyobrażamy sobie czasy, gdy ich nie było. Myślimy wtedy „Jak oni sobie wtedy radzili?” Początkowo oferty proponowane przez pierwszych operatorów były trudno dostępne.

Szczególnie z powodu wysokiej ceny taryf oraz samych telefonów. Z czasem jednak pojawiła się konkurencja, co doprowadziło do ogromnego rozwoju usług oraz drastycznego obniżenia opłat użytkowników. Jednym z pierwszych kroków w kierunku upowszechniania usług telefonii komórkowych były oferty na abonament, które zawierały pakiety darmowych minut i/lub smsów.

Wtedy też można było nabyć aparat telefoniczny wraz z abonamentem za niższą cenę. Poprzez liczne oferty operatorów, którzy wręcz prześcigali się w kreatywności, doszliśmy w końcu do ofert typu „wszystko za darmo”. Jak sama nazwa wskazuje, użytkownik w ramach jednej opłaty abonamentowej, w zależności od operatora, ma najczęściej nieograniczoną liczbę minut oraz smsów do wykorzystania.

Pierwsze tego typu oferty pojawiły się w krajach zachodniej Europy, jakiś czas temu dotarły także do Polski.