Jakość telewizji

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu telewizor stanowił nie lada zbytek. Na luksus jego posiadania pozwolić sobie mogli albo osoby bogate, albo posiadające odpowiednie znajomości. Dziś coraz więcej osób świadomie rezygnuje z posiadania odbiornika telewizyjnego.

Jakie argumenty kryją się za taką decyzją? W obliczu panującego konsumpcjonizmu oraz ogólnych pragnień szybkiego „szczęścia”, ramówka telewizji zarówno państwowej, jak i prywatnych pozostawia wiele do życzenia. Ciągnące się w nieskończoność bloki reklamowe przerywają nawet 25-minutowe transmisje, ponieważ z reklam bierze się największy zysk. Programy kulturalne czy naukowe emitowane są w najsłabszym czasie antenowym, najczęściej późno w nocy lub bardzo wcześnie rano.

Liczba wszelkiego rodzaju reality oraz talent show wzrosła w ostatnich latach zastraszająco. Dla osób, które rezygnują z posiadania telewizora większą wartość zaczyna mieć internet. Oferuje on wszystko, czego szukają w medium audiowizualnym bez względu na okoliczności czy porę dnia.

akcesoria do bram