Jakie są objawy uszkodzeń więzadeł kolana?

Urazy więzadeł kolana są bardzo powszechne wśród sportowców. W szczególności dotyczą one takich dyscyplin jak lekkoatletyka, koszykówka czy siatkówka. Urazy te mogą być bardzo poważne.

Ponadto warto pamiętać, że więzadła regenerują się bardzo powoli. Z tego powodu powrót do pełnej formy może być długotrwały. Objawy urazów więzadeł kolanowych są dość charakterystyczne.

Do jednych z najbardziej typowych urazów zalicza się ból. Dolegliwości bólowe zazwyczaj nasilają się podczas próby wykonania ruchu. Sam ból nie jest jednak wystarczający, aby móc zdiagnozować uszkodzenie więzadeł.

Wielu chorych doświadcza uczucia „przeskakiwania” kolana podczas wykonywania kroku. Uczucie to jest bardzo nieprzyjemne, a nawet bolesne. W większości przypadków rozwija się także obrzęk w okolicy stawu kolanowego.

Ponadto podczas ucisku chorego miejsca pojawia się dość silny ból. Niekiedy pojawia się również siniak w miejscu urazu. Trzeba jednak pamiętać, że wszelkie urazy kolana muszą być potwierdzone poprzez badania diagnostyczne.

alergicznie.net.pl