Jaki materiał na suknię wieczorową?

Zamierzając dokonać zakupu sukienki wieczorowej, należy przede wszystkim pamiętać o dwóch sprawach. Najważniejsze są w tym przypadku krój i materiał. O ile fason uzależniamy od okazji oraz figury, to wybór tkanin nigdy nie był tak szeroki, jak dziś. Najbardziej popularnym materiałem na suknie jest atłas.

Nic w tym dziwnego, gdyż jest lekki i umiarkowanie lejący. Jego perłowy połysk nadaje kreacji szyku i blasku. Pokrewna atłasowi jest satyna. Często cieńsza i bardziej delikatna, ale też dzięki dodatkowi specjalnej przędzy, elastyczna i dopasowująca się do sylwetki.

Jeśli celujemy w coś bardziej strojnego, idealne są sukienki w całości lub częściowo z tafty. Daje ona połyskujący, mieniący się różnymi odcieniami efekt i jest wyjątkowo wieczorowa. Materiałami nadającymi się świetnie do elementów dekoracyjnych sukien, są wszelkiego rodzaju koronki oraz tiule. Te pierwsze pięknie przystrajają wykończenia strojów (gorsety czy doły sukienek), natomiast siateczkowe tiule na ciele prezentują się niezwykle dziewczęco dodając zwiewności i delikatności.

Żakiety damskie Sukienki komunijne