Czy warto odkładać na emeryturę?

W cywilizowanych krajach istnieją odpowiedniki naszego rodzimego ZUSu, jednak nawet to nie powstrzymuje wiele osób od oszczędzania. Dlaczego wiele osób oszczędza dodatkowo na emeryturę, pomimo, iż mają ją zapewnioną od państwowego ubezpieczyciela? Przede wszystkim trzeba podkreślić, że spora część osób sceptycznie podchodzi do publicznych instytucji, które nierzadko są mało wydajne, a pieniądze inwestują nieefektywnie lub nie inwestują ich wcale.

W Polsce także spora część przyszłych emerytów oszczędza pieniądze w prywatnych funduszach inwestycyjnych, ponieważ działają oni według zasady, że należy liczyć tylko na siebie. Kilka powodów, dla których warto odkładać pieniądze w prywatnych funduszach inwestycyjnych.

Po pierwsze wiek emerytalny w danym kraju może zostać dowolnie przesunięty za pomocą stosownej ustawy. Drugą kwestię stanowi wysokość emerytury, jeśli jej rzeczywiście dożyjemy.

W wielu przypadkach po kilkudziesięciu latach odkładania pieniędzy dostaniemy niezwykle skromną emeryturę, za którą ciężko będzie przeżyć godnie. Ostatnim nierzadko spotykanym problemem jest dziedziczenie pieniędzy.

W ZUS praktycznie nie jest to możliwe, jedyny wyjątek to współmałżonek, który może odziedziczyć tylko niewielką część składek małżonka. Inwestując w fundusze, podobnie jak odkładając pieniądze na lokacie, mamy pewność, że nasi spadkobiercy otrzymają pieniądze i nie zostaną one przekazane obcym osobom.

Fundusze inwestycyjne to sposób na wieloletnie oszczędzanie na godną emeryturę dla każdego z nas.

http://www.bisnode.pl/firma/?id=811839&nazwa=AXPOL_TRADING_SP_Z_O_O_SPÓŁKA_KOMANDYTOWA