Czy raje podatkowe są legalne?

Koszty prowadzenia własnej działalności gospodarczej nie należą do najniższych. Trzeba opłacić pracowników, ZUS, ubezpieczenie zdrowotne, a do tego jeszcze należy mieć pieniądze na kolejne inwestycje i na życie. Jeśli do tego dołożymy jeszcze podatki, jakie dany przedsiębiorca musi wpłacać do kasy państwa, to może się okazać, że prowadzenie własnej firmy nie jest wcale takim przyjemnym doświadczeniem, jak mogłoby się wydawać komuś, kto na to wszystko patrzy z boku. Dlatego też, nie ma co się dziwić, że właściciele firm szukają sposobów na obniżenie tych kosztów, a co się z tym wiąże, niejednokrotnie zastanawiają się nad tym, aby płacić podatki w tzw. raju podatkowym.

Miejscu, w którym system podatkowy jest szczególnie łagodny dla obcokrajowców i kapitałów zagranicznych. To co niejednokrotnie powstrzymuje ludzi przed podjęciem takiej decyzji, to pytanie, czy tego typu działalność jest legalna.

Odpowiedź brzmi: TAK

Jeżeli do tej pory główną kwestią, która powstrzymywała nas przed płaceniem podatków w raju podatkowym, była ta odnośnie legalności takiego działania, to właśnie od poszukiwania odpowiedzi na to pytanie powinniśmy zacząć. Dowiemy się wówczas, że tego typu działania są całkowicie legalne, a to dlatego, że w takim miejscu możemy otworzyć swoją spółkę córkę, która będzie działała właśnie w takim raju podatkowym. Wówczas będziemy mogli w taki sposób zarządzać cenami produktów, aby wychodziło, że podatki musimy płacić w tym państwie, w którym znajduje się spółka córka.

A ponieważ w rajach podatkowych te kwoty są naprawdę niewielkie albo nawet zerowe, to będziemy mogli wypracować w ten sposób naprawdę duży zysk, który będzie pozostawał w naszej kieszeni.

O tym także trzeba wiedzieć

Należy tutaj również podkreślić, że w przypadku takich rajów podatkowych nie tylko mamy możliwość korzystania z łagodniejszego systemu podatkowego. Możemy być również pewni, że będziemy tutaj mieli do czynienia z minimum formalności, a więc nie tylko przeniesienie przedsiębiorstwa będzie proste, ale również jego prowadzenie, będzie znacznie łatwiejsze, no i co się z tym wiąże, również tańsze. Nie mniej, trzeba tutaj pamiętać, że w różnych rajach podatkowych te zasady przenoszenia firmy mogą się między sobą różnić, a to oznacza, że dokładnie trzeba się z wszystkim zapoznać, zanim podejmiemy ostateczne kroki z tym związane. Raje podatkowe cieszą się sporym zainteresowaniem, a to oznacza, że możemy na ich temat znaleźć znacznie więcej różnych informacji.

Kredyty dla wolnych zawodów w Rzeszowie.