Co zwiększa ryzyko wystąpienia arytmii serca?

Arytmia serca, czyli zaburzenia normalnego rytmu pracy serca to choroba, która dotyka coraz szersze grono Polaków. Jest to tendencja dość niepokojąca, dlatego warto wiedzieć, jakie osoby najbardziej narażone są na takie zmiany działania serca oraz jak można się przed nimi ustrzec. Arytmia to schorzenie, które często dotyka osoby zmagającymi się z innymi chorobami serca i układu krążenia. Dlatego też w gronie osób o podwyższonym ryzyku wystąpienia choroby znajdują się osoby po zawale, z niewydolnością krążenia czy chorobą niedokrwienną serca.

Arytmia grozi także w przypadku nadczynności lub niedoczynności tarczycy bądź kory nadnerczy. Bardziej narażone na zachorowanie są również osoby mające zbyt duże lub zbyt małe stężenie potasu czy magnezu we krwi. Warto dodać, że arytmia może wystąpić również jako efekt uboczny stosowania leków. Pamiętajmy, że problemy z sercem są bardzo alarmujące, a arytmia to choroba, która może znacznie utrudnić nam życie.

Dlatego spróbujmy zadbać o siebie, bowiem ilość spożywanego alkoholu czy kawy, a także stres mogą przyczynić się do rozwoju tej choroby tak samo jak poważniejsze schorzenia organizmu.